flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
11
quantity
Product details
Category
  • Output Voltage: 12 VDC
  • Output Current: 6.67 A
  • Power Rating: 80 W
  • AC Power Cord: NOT INCLUDED, RECOMMEND 189587
  • Family: GSM90
Brand MEAN WELL
Wattage 80.04
Amperage 6.67
Portable No
Power Plug No Plug
Manufacturer MEAN WELL
Model Number GSM90B12-P1M
Power Source Corded Electric
BuiltIn Media 1 x GSM90B12-P1M
Input Voltage 12 Volts
Mounting Type Tabletop Mount
Connector Type Barrel Connector
Current Rating 6.67 Amps
Output Voltage 12 Volts
Number of Items 1
Compatible Devices Laptops, Tablets, Smartphones, Electronic Gadgets
Main Power Connector Type 2 Pin